Čištění myčky

Jak vyčistit myčku, pračku a další spotřebiče. Odhalte tajemství čisté domácnosti

Každý hospodyňka se co týden snaží o to, aby bylo doma uklizeno. Kromě klasického luxování a utírání prachu se musí přistupovat svědomitě také ke spotřebičům, které nebyly levnou záležitostí a které bez pravidelné a důsledné údržby skomírají. I když není potřeba čistit je každou sobotu v měsíci, jednou měsíčně k jejich údržbě přistupujte. Nabízí se však otázka, co konkrétní spotřebič vlastně potřebuje a jak ho efektivně vyčistit, aby stále fungoval tak, jak má. 

Jak vyčistit pračku

Během měsíce je několikrát využívána pračka. Ta je však z pohledu čištění asi největším oříškem. Řada žen vnímá na vypraném prádle to, že pračka není ve své kondici a že není dostatečně čistá. Proto se k její údržbě musí přistupovat alespoň jednou za tři měsíce, kdy vyčistíte jak její filtr, tak samozřejmě buben pračky. Nezapomeňte ani na dávkovací šuplík, v němž se usazují zbytky pracího prášku nebo aviváže, což následně vede k nevzhledným flekům na prádle. 

Na pomoc si vezměte prostředky na odvápnění pračky, případně skvělou službu udělá obyčejný ocet, který odstraní vodní kámen usazený v pračce. 

Čištění pračky
Čištění pračky

Jak vyčistit myčku

Velice často používaným spotřebičem v domácnosti je myčka, která stojí za úsporou vody. Během mycího procesu se však v tomto kuchyňském spotřebiči usazují zbytky jídla a myčka se jich sama zbavit nemůže. Jednou za čas proto zkontrolujte odpady a případné zbytky jídla z myčky odstraňte. Přitom také doplňujte do myčky speciální sůl, která zamezuje vytváření matných povlaků na nádobí. Sůl totiž vodu změkčuje. 

Každý majitel myčky by měl mít po ruce i speciální čistič, který důkladně vyčistí jednotlivé části spotřebiče, jako jsou filtry nebo obecně celý prostor myčky. 

Jak vyčistit vysavač

Zatímco u sáčkových vysavačů stačí jen vyměnit sáček, u bezsáčkových vysavačů je údržba trochu náročnější. Bezsáčkové vysavače, které bývají velice často ruční, jsou mezi lidmi velmi oblíbené. K jejich údržbě se však musí přistupovat i několikrát do měsíce, kdy se musí pročistit filtr, který je nutné po několika měsících vyměnit za nový, také se musí odstranit nečistoty z kartáčů v hlavici vysavače, nesmíme zapomenout na vyprázdnění zásobníku na prach, případně na kontrolu hlavní trubice, která má tendenci se ucpat. 

Vysávání koberce
Vysávání koberce

Jak vyčistit rychlovarnou konvici

V každé domácnosti bychom našli rychlovarnou konvici, která je spotřebič jako každý jiný. Je velice důležité ji jednou za čas vyčistit, jelikož se v ní usazuje vodní kámen. Nemusíte na to používat předražené prostředky, které stejně nefungují tak, jak se píše na obalu. Hravě ji vyčistíte s octem, který necháte v konvici dvakrát vyvařit. A je rázem po problému!

Jak vyčistit troubu

Poměrně zabrat dostává také trouba. Zatímco někteří mají doma troubu s takzvaným pyrolytickým čištěním (čili tito lidé jen zapnou program a trouba se sama vyčistí), jiní si musí udělat čas na tradiční údržbu. Ideální bude, když si pořídíte speciální prostředek pro hloubkové čištění trub, jelikož ty efektivně bojují s mastnotou nebo s dalšími nánosy uprostřed trouby, které nelze drhnout drátěnkou, jelikož by došlo k nevratnému poškození spotřebiče.

Jak vyčistit kávovar

Mezi námi se najde celá řada lidí, kteří nedokážou dát ani ránu bez kávy. Právě ti mají doma kávovar, který se však taktéž musí jednou za čas čistit, jelikož je to spotřebič jako každý jiný. Výhodou kávovaru je však to, že si spotřebič sám řekne, kdy potřebuje vyčistit nebo odvápnit. Pak jen stačí hodit do kávovaru tabletu a spustit čistící, respektive odvápňovací program, jenž veškerou náročnou práci za vás odvede. Co zbyde na vás, je jen vyprázdnění odpadu nebo výměna vody v zásobníku.

5/5 - (1 vote)
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek