Pohoda v létě

Jak si užít léto na zahradě?

Jarní a letní počasí nás láká na zahradu. Pokud je však horké a dusné léto, je třeba si svoji zahradu vybavit tak, abychom spolu s našimi nejbližšími snadněji čelili spalujícímu slunci a dotěrným tropickým teplotám. Užijte si léto na zahradě!

Abychom si ulevili od úporného vedra a užili si na své zahradě zábavu s rodinou, dětmi i s přáteli, nebo si dopřáli romantické večerní posezení ve dvou, je třeba svou zahradu přizpůsobit. Přinášíme vám hned několik skvělých nápadů.

Odpočívejte ve stínu

Na léto si na své zahradě zajistěte stín. Nad terasu si můžete pořídit markýzu, postavit si pergolu, altán, nebo rovnou zahradní domek. Dřevěné zahradní domky slouží na ukládání sekačky na trávu a zahradního nářadí, jako skladovací prostory na materiál nebo na sušení prádla. V mnoha případech slouží i jako dílny, ložnice pro návštěvu nebo na prázdninové nocování dětí. Přidejte malé hřiště, skluzavku i trampolínu. Oceníte i přístřešek na dřevo nebo terasu s posezením. Než domek na zahradu pořídíte, zjistěte si, zda potřebujete stavební povolení pro dřevostavby

Odpočinek ve stínu

Pořiďte si bazén

Pořiďte si bazén pro osvěžení a vybavte se pohodlnými lehátky. Bazén by neměl na žádné správné zahradě chybět. Nejsnazší cestou ke koupání jsou nadzemní, samonosné, nafukovací či rámové bazény. Modely nabízejí celou škálu typů a rozměrů. Můžete si vybrat ten vhodný pro vaši zahradu. Nafukovací bazény jen nafouknete a napustíte vodou. Rámové bazény sestavíte pomocí rychlospojek. Můžete si pořídit také hloubený bazén, který můžete i zastřešit. Pak si letní sezónu na své zahradě o dost prodloužíte. Alternativou je i koupací zahradní jezírko

Venkovní kuchyně

Můžete si postavit jednoduchý krb na dřevo bez složitého budování komínu, nebo přidat i gril a udírnu. Nezapomeňte na zastřešení pro pobyt na zahradě během deštivých dnů. Na zahradě si můžete vybudovat i venkovní kuchyň se všemi spotřebiči. Bez zavedení elektřiny, vody a odpadu nasměrovaného do kanalizace nebo čističky se sice neobejdete, ale rozhodně to stojí za to. Zařízení by mělo být z cihel či kamenů, které můžete venku ponechat i přes zimu. Spotřebiče snadno odpojíte a na zimu uschováte. Pak už stačí doplnit jen posezení a zahradní nábytek.

Venkovní kuchyně

Jednoduché, ekologické a oblíbené solární sprchy

Solární sprchy se staly v posledních letech doslova hitem. Představují praktické, ekologické a finančně nenáročné řešení, jak se snadno a příjemně osvěžit v horkých jarních a letních dnech. Tělo sprchy tvoří zásobník, ve kterém se voda ohřívá sluncem zcela zadarmo. Na trhu jsou i solární sprchy s krásným a moderním designem. Na ohřev vody můžete využít i solární panely, stejně jako u bazénu. Solární sprchy mohou být přenosné, tedy cestovní nebo kempové solární sprchy, závěsné, se stojanem i pevné, které se snadno přišroubují k pevné podložce. 

5/5 - (1 vote)
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek