Pár na jízdních kolech

Jak si vybrat jízdní kolo?

Na trhu se nachází mnoho typů jízdních kol, z nichž každé má řadu funkcí a odlišný účel. Ať už jste nováček, nebo potřebujete nové kolo kvůli opotřebovanosti starého, neměli byste výběr ponechat náhodě, ani zvolit první, které vám padne do oka. Je důležité, abyste si ujasnili, na jaký typ aktivity chcete své kolo používat, zda se jedná o kolo na trénink, turistiku, dojíždění nebo na denní vyjížďky po městě.

Zvolte správnou velikost

Buďte důslední při výběru velikosti kola. Věřte tomu, že s nesprávnou velikostí kola byste skončili jen neradi, v takovém případě se budete jednak cítit nepohodlně a jen horko těžko se tomu přizpůsobíte. Velice záhy se můžou dostavit bolesti zad, krku apod. Berte v úvahu každou komponentu kola. Mezi ty základní řadíme:

  • velikost rámečku
  • sedátko
  • polohu pedálů
  • výšku řídítek
Muž s jízdním kolem
Muž s jízdním kolem

K čemu hodláte jízdní kolo využívat?

Pokud plánujete dojíždět na kole do práce a potřebujete často nastupovat a vystupovat z veřejné dopravy, nejlepší volbou by pro vás určitě bylo skládací kolo. V případě, že máte v plánu jezdit do přírody, po nerovných a členitých stezkách a kamení, zřejmě zvolíte robustnější horské kolo. Věnujte pozornost každému detailu, abyste mohli vybrat ten správný typ. Z jakých kol tedy můžete vybírat?

  • horské
  • silniční 
  • tandemové
  • závodní
  • elektrické
  • crossové či trekingové (jedná se o kompromis mezi silničním a horským kolem)

Náš tip

Zajímavou variantou je například bambusové jízdní kolo my Tano XT, což je prémiové trekingové kolo se systémem přesmykovače. Nenajdete ho sice v záložce „levná jízdní kola“, ale s jeho funkcemi a designem budete bezesporu spokojení. Trekingová kola bývají obohacena o příslušenství jako zvonek, nosič, světla, blatníky apod. Doba dodání tohoto kola je 12–14 týdnů, a to z toho důvodu, že je každé dělané na míru.

Kolo doručíme až k vám domů a u předání vás zaučíme, jak o něj správně pečovat. V současné době jsou populární i elektrická jízdní kola. Třeba takové první bambusové elektrické kolo Volta s integrovaným motorem uprostřed. Každý bambusový rám je jedinečný, ručně vyráběný v Ghaně. 

Bambusové jízdní kolo
Bambusové jízdní kolo

Někdy stačí náhradní díly

Ať už vlastníte dámské nebo pánské jízdní kolo, náhradní díly na jízdní kola poskytuje téměř každá prodejna kol, tudíž nemusíte v případě poruchy či zašlého materiálu hned kupovat nové. 

Kupujete kolo poprvé?

Na závěr na vás apelujeme, abyste se vyhnuli chybám při nákupu. Nenakupujte jako laik kolo online. Navštivte více prodejen a kola si vyzkoušejte. Nechte si poradit od profesionálů ve svém oboru. Sdělte jim své požadavky a představy a věřte, že vám poradí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Pokud kupujete dětské jízdní kolo, postupujte stejně.

5/5 - (1 vote)
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek