Téma na maturitní ples

Téma na maturitní ples. Jaké nejlepší zvolit?

Střední škola se chýlí ke konci, napětí se blížící se maturitou stupňuje, ale pořád zbývá i něco příjemného, co se spolužáky ještě zažijete. Správně – maturitní ples! Ale aby to mělo ten správný šmrnc, bude třeba vybrat i správné téma maturitního plesu.

I když by se mohlo zdát, že vymyslet správné a vhodné téma plesu může být náročné, není to ve skutečnosti taková věda. Určitě si z našich návrhů vyberete, nebo se přinejmenším inspirujete. Nejdůležitější přece jen je, aby si to všichni užili, takže nezapomeňte vybírat především podle toho, jaký váš třídní kolektiv je. Pojďme se podívat, jak vybrat dekorace nebo hudbu a jak navodit správnou atmosféru.

Pokud preferujete spíše formálnější styl, který se ponese v duchu dob dávnějších, omrkněte naše tipy níže.

Zimní pohádka

Obzvláště z kraje jara může být zimní téma velmi stylové, a dokonce jednoduché na přípravu. Dominuje bílá barva, perfektně vypadá, když použijete umělý sníh, vatu nebo nabarvené větvičky, aby vypadaly jako zimní stromy. Stejně tak můžete některé ze „stromů“ nazdobit světélky.

Galaxie

Raději byste téma jako z jiného světa? Pak stačí ladit barvy do tmavších odstínů, použít perforovaná stínítka na lampy, které budou imitovat hvězdy, zavěsit ze stropu pár planet a nezapomenout ani na třpytky, které tématu dodají ten správný galaktický nádech.

Galaxie téma párty
Galaxie téma párty

Odplout do dálek

Pokud jste fanoušky proslulého filmu Titanic, máte poměrně dobrou představu, jak bude toto plesové téma vypadat. Vkusná, prvotřídní dekorace, světla, záchranné kruhy a prostor k focení, tematicky lazený do záchranných člunů. A bez rizika ledovce!

Bylo, nebylo…

Proč nezabrousit i do vod, kde se spolu zaručeně žije šťastně až do smrti? Trocha břečťanu a závěsných světýlek, pro dámy tiáry, a to by bylo, aby se z pánského kolektivu rázem nestali princové. Také dekorace v podobě zrcadel a růží udělají hodně. Znáte pohádku Kráska a zvíře?

Fantom opery

I když je toto téma jednoduché, zaručujeme, že zanechá dojem. Lehký nádech strašidelna a stylu hodného divadelního lesku dá účastníkům pocit, že se nacházejí ve fantomově doupěti. Základem je hodně svíček, růže a hudebně lazené dekorace.

Fantom opery téma party
Fantom opery téma party

Maškaráda

V podobném duchu se nese i téma maškarády. Masky, které budou ladit s oblečením účastníků, závěsná světla a tlumené osvětlení dodají plesu ten správný nádech – a program už je pak jen na vás. Všichni se ale zaručeně budou cítit jako středověká šlechta!

Jestli vás láká spíše téma podle lokality, i v takovém případě máme pár návrhů – ať už jde o zajímavá místa v evropě, nebo za velkou louží:

New York

Atmosféru proslulého velkého jablka není zdaleka tak těžké vytvořit, stačí chytře využít dekorací z kartonu, jako například mrakodrapový horizont na pozadí a repliky orientačních cedulí, které spolužáky spolehlivě navedou, kam potřebují.

New York téma párty
New York téma párty

Hollywood

Pokud se chcete cítit jako skutečné filmové hvězdy, proč si nerozbalit vlastní červený koberec spolu s hedvábným provazem a světly, která každému dodají na významu? U takového tématu ale nesmí chybět popcorn. A třeba se objeví i nějaký „otravný“ paparazzi…

Noc v Las Vegas

Když vám není cizí trocha hazardu, bude tohle rozhodně téma pro vás. Stačí nějaké ty obří kostky, pokerové žetony a hrací karty, ale pozor, snažte se vše držet v barvách červené a černé! Kdo ví, kdo po takovém večeru nakonec vyhraje jackpot!

Las Vegas téma párty
Las Vegas téma párty

Londýn

Telefonní budky! Ale nejen to. Také poštovní schránky a v pozadí nějaký ten obrázek proslulých doubledeckerů nebo Big Ben vytvoří tu správnou britskou atmosféru. Kreativitě se meze nekladou, takže můžete i někoho obléci za krále nebo královnu, ale rozhodně, a to za všech okolností, by se měl podávat čaj (nebo máslový ležák)!

Malý kousek Paříže

Paříž je jedním z mála případů, kde je třeba i občerstvení přizpůsobit tématu. Miniatury Eiffelovy věže jsou samozřejmostí, stejně tak zavěšená světla, ale oblečení a jídlo je právě to, co tomu dodá ten správný nádech. Bagety, croissanty, prostě nic nesmí chybět!

Řecká noc

Raději byste téma, ze kterého čiší historie? Pilíře, trocha břečťanu a vhodně zvolená bílá látka a vaši spolužáci se budou rozhodně cítit jako řecké božstvo. Stejně tak lze přizpůsobit i občerstvení, všudypřítomné hroznové víno je prostě něco, co nesmí chybět. A kdo bude opravdu odvážný, může přijít i v tóze.

Pokud byste ale rádi spíše něco neformálního a více netradičního, zkuste nabrat inspiraci z následujících plesových témat:

Smaragdové město

Čaroděj ze země Oz si přímo říká o pestrou výzdobu – cesta ze žlutých cihel vedoucí až k místu konání, taneční parket lazený do zelené barvy, v pozadí domeček Dorotky… Vše, co vás jen napadne. Rubínově červené střevíčky ale také rozhodně nesmí chybět, i kdyby jen na focení.

Podmořské kouzlo

Ikonické a zároveň rozhodně neformální plesové téma – stačí použít dostatek modré látky, závěsná světla změnit v medůzy a z papírmaše vytvořit korálový útes. Pak už stačí naladit do modré barvy i osvětlení a voila, iluze podmořského světa je tu v celé kráse.

Podmořský svět téma párty
Podmořský svět téma párty

Továrna na čokoládu

Willy Wonka a jeho výstřední styl je také skvělým (a sladkým!) plesovým námětem. Dekorace ve formě obrovských lízátek a bonbonů krásně dokreslí atmosféru, jen doporučujeme vyhnout se řece v podobě tekuté čokolády!

Retro disko

Klasika, která neomrzí, a rozhodně je všechno, jen ne formální. Stroboskop je nutností, ale i ostatní lesklé dekorace nebude těžké připravit. A pokud chcete něco opravdu speciálního, použijte barvu, která svítí ve tmě a ztlumte osvětlení, všem budou přecházet oči. Samozřejmostí je tematicky zvolená hudba. 90’ jsou super!

Snad jsme vám pomohli s výběrem vhodného tématu pro váš maturitní ples, nebo jste se alespoň inspirovali a vytvoříte si vlastní téma. Tak jako tak si pamatujte, že fantazii se meze nekladou, hlavní je si ten kouzelný večer užit!

Zdroje:

signupgenius.com

holidaykeepers.com

5/5 - (1 vote)
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 47

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek