Rozšířené póry

10 triků, jak vyzrát na rozšířené póry

Každá nedokonalost, která se objeví na pleti, je pro ženu hotovou pohromou. A rozšířené póry nejsou výjimkou. Zatímco řada z nich automaticky míří ke své kosmetičce nebo dermatologovi, jiné se snaží s problémem zatočit pomocí babských a léty zkoušených rad. Pojďme se podívat na ty, které se využívají už po staletí.

Co to jsou rozšířené póry

Úvodem však stojí za definování toho, s kým, respektive s čím máme tu čest. Rozšířené póry můžeme více specifikovat jako černé tečky nebo takzvané komedony, které se obvykle objevují na smíšené nebo mastné pleti. Ovšem i normální pleť může tímto problémem do značné míry trpět.

Vesměs se jedná o následek toho, že naše pleť produkuje více mazu, než kolik je běžné. Nadbytky se poté spojují s odumřelými kožními buňkami a ucpávají a rozšiřují póry. Jejich černá barva je výsledkem oxidace na vzduchu, není to jejich přirozený stav.

Náležité čištění pleti je alfou i omegou

Nabízí se tedy otázka, jak vyzrát na ucpané, respektive rozšířené póry? Alfou i omegou dokonalé pleti je její řádné čištění. Zatímco mnohé ženy na čištění nezapomínají hlavně večer, jiné vědí, že daleko důležitější je čištění pleti po ránu. Během noci se totiž naše pleť zanáší ještě více než během dne a vlivem nadměrného pocení se pleť může daleko více zhoršit.

Čištění pleti
Čištění pleti

Umývejte si ruce, prosím

Máte tendenci si neustále sahat na obličej? Pak dbejte na to, aby vaše ruce byly prakticky neustále čisté. Pokud je totiž neumyté budete pokládat na svůj obličej, zvýšíte tím pravděpodobnost zanášení pórů. Vždyť práce ruce jsou doslova semeništěm bakterií, které velmi snadno přeskočí i na naši pleť.

Doplňky stravy mohou pomoct

Na stavu vaší pokožky se projevuje i to, co jíte. Jestli je vaše strava dostatečná vyvážená a plná látek, které pokožka potřebuje ke své regeneraci, pak skvělé. Pokud ovšem nežijete zdravým životním stylem jako takovým, možná potřebujete některé složky do těla doplnit. Na rozšířené póry krásně funguje zinek, který stojí za fungujícími hojivými procesy.

Časté praní může také pomoct

Abyste svou pleť ještě více nezanášely a rozšířené póry nijak nepodporovaly, vyplatí se častěji prát. Zejména obličejový ručník, který bývá velmi často zanesen bakteriemi. Ten by se měl dokonce vyměňovat i několikrát do týdne, aby se nezvýšila pravděpodobnost kožních nedokonalostí.

Vytáhněte led!

Co v parných letních dnech oceníte především jsou kostky ledu, které můžete přikládat na obličej. Zejména na postižená místa, která rozšířené póry hezky stáhnou.

Pravidelný peeling jako součást večerní rutiny

Rozšířené póry se doslova nasycují odumřelými kožními buňkami, které pravidelným peelingem odstraníte. Jinými slovy tím, že do své večerní rutiny právě peeling zahrnete, předejdete následkům v podobě rozšířených pórů a dalších potíží.

Po cvičení rovnou k umyvadlu

Sice bylo zmíněno, že čištění pletí je alfou i omegou bezchybné pleti, ale zároveň je třeba pamatovat na další drobnosti, ke kterým patří i mytí obličeje po cvičení. Právě vlivem tepla a pocení celkově dochází k rozšiřování pórů ještě znatelněji, které se následně velmi dobře zanáší a dělají neplechu. Tím, že ji spíše opláchnete, nejen, že póry stáhnete, ale také pokožku hydratujete.

Kosmetika? Jen ta správná

Velký pozor si dejte na vybíranou kosmetiku. Nevhodné jsou make-upy nebo krémy, které jsou hutné a velmi mastné. Skvělé jsou produkty neobsahující alkohol (ten sice póry příliš nezanese, ale pokožku vysuší).

Profesionální péče alespoň jednou do měsíce

I když to zejména ženy neslyší rády, je to tak – bezesporu se vyplatí chodit na kosmetiku, a to už od pětadvaceti let, i když nezaznamenáváte žádné nedostatky. Při kosmetickém ošetření se totiž za pomocí nejmodernějších technologií odlupují například vrchní vrstvy kůže, což přispívá k celkovému zmenšení pórů.

Pleťová maska jako další nezbytnost

Už bylo zmíněno, že jednou za čas by měl být součástí naší večerní rutiny také peeling obličeje. Když zrovna nebude na místě, vyzkoušejte alespoň pleťovou masku. Ideálně tu, která si klade za cíl odstranit přebytečný maz i nečistoty a další bakterie.

5/5 - (1 vote)
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 47

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek