Modrý interiér

Barva roku 2020? Klasická modrá!

Barvou roku 2020 je odstín klasické modré barvy, který byl vyhlášen odborníky z amerického Pantone Color Institutu.

Tato barva se bude celý rok objevovat v interiéru, na módních molech a ve všech výkladních skříních. Ozdobí i mnoho aktuálních kousků nábytku a interiérových dekorací.

Institut Pantone každý rok vyhlašuje barvu roku. Odstín má symbolizovat společensky i kulturně celý rok. Pro rok 2020 byl vybrán odstín s názvem 19-4052 Classic Blue. Podle Institutu Pantone vyjadřuje stálost, jistotu, klid, sebedůvěru a vzájemné propojení. Odstín symbolizuje vstup do nové dekády a doprovází dny plné nejistoty a očekávání. Klasická modrá přináší svou symbolikou novou naději. 

Na co se můžeme těšit 

Klasická modrá barva se skvěle snoubí s módním sametem. Tóny tmavší modré a zelené barvy totiž vypadají v kombinaci se sametem unikátně a působí luxusním, seriózním, elegantním a nadčasovým dojmem.

Modrá barva a samet se bude často objevovat i na moderních designových kouscích. Modrá barva také skvěle vypadá v kombinaci se zlatou a doplňky inspirovanými mořem. Klasická barva se bude také často kombinovat s šafránově žlutou, pudrově růžovou a temnou zelenou.

Jak použít modrou barvu v interiéru

Modrá barva udělá s interiérem doslova zázraky. Pozitivně působí i na optické vjemy. Dokáže prostor zvětšit a rozšířit do šířky i do výšky. Použijte modrou barvu třeba na vzdálenější stěnu místnosti a prostor bude vypadat delší.

Barva roku

 

Modrá se nehodí se do tmavých místností. Světle modrou lze použít i na větší plochy a studený dojem zpříjemnit výraznější doplňkovou barvou. Jednotlivé odstíny modré se dají mezi sebou velmi dobře kombinovat a vytvářet interiér zařízený tón v tónu

Modrá a kombinace barev

Modrá barvy skvěle ladí se všemi materiály, jako je dřevo, kov, sklo i kámen. Pro zútulnění modrého interiéru přidejte některou z hřejivých barev, jako je žlutá, oranžová a červená. Stačí ji však zkombinovat s barvou přírodního dřeva. Nádherně se vyjímá vedle jasných, ale i tlumených barev.

Do jakých místností použít modrou barvu

Modrá pomáhá k soustředění a stimuluje myšlení, proto je vhodná do kanceláří. Podporuje i kreativitu a hodí se do pracovny. Uklidňuje, proto se hodí do místností, které slouží k odpočinku a relaxaci, zejména do ložnice.

Je také barvou vody, proto se hodí i do koupelen, kde evokuje čistotu. Protože snižuje chuť k jídlu, nedoporučuje se do kuchyní, jídelen a přilehlých obývacích pokojů. Můžete ji zde však použít v doplňcích.

Modrá jako naděje

Modrá je spolehlivým a stabilním základem pro střídmé designérské kreace a hodí se do klasického interiéru. Symbolizuje klid, sebevědomí, tradici a násobí důvěryhodnost. Tón je ale nadčasový, uklidňující a jen tak se neomrzí.

Modrá pantone

Dnešní zrychlená a roztěkaná doba vyžaduje zachování důvěry, víry, stálosti, pevnosti a spolehlivosti. Právě to podle výkonné ředitelky Pantone, Leatrice Eisemanové, klasická modrá splňuje. Přináší tak novou naději i pocit jistoty do nového roku. 

Vzorníky Pantone

Historie barevného katalogu v podobě vzorníku Pantone začíná v roce 1963. V průběhu let se vzorníky rozvinuly v rozsáhlou a pestrou škálu barevných odstínů a jsou používány pro interiérový design a průmysl, grafiku a módu. Celosvětově uznávaný barevný standard je základem pro designéry, kteří podle něj odlišují různé barevné tóny a zkoušejí si vzájemné působení barev. 

Ohodnoťte tento článek post
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek