Jak provonět byt pomocí květin a svíček

Jak provonět byt

Je zatuchlost to první, co vás praští do obličeje, když vstoupíte do svého bytu? Nebo máte pocit, že vaše domácnost nepříjemně zapáchá? Ať už je zápach způsobený dostatečně neusušenými ručníky, déle nevynesenými koši nebo čímkoli jiným, existuje hned několik způsobů, jak opětovaně provonět byt. 

Zkuste to s květinami

Jednou z možností, jak provonět byt, jsou květiny. Nemusíte žít v zatuchlosti nebo usínat za nepříjemného zápachu. Květiny jsou to, co interiér krásně provoní, a to ať už vsadíte na živé květiny, nebo na ty sušené. Ideálně vsaďte na aromatické květiny čili na ty, které se pyšní nejvýraznější vůní v celém květinářství. Pokud vám rodinný rozpočet neumožňuje pořizovat si pravidelně čerstvé květiny, doporučujeme sáhnout po těch sušených. Například sušená levandule přináší do bytu příjemné, uklidňující aroma, které navíc zkvalitní váš spánek. 

Voňavé svíčky nikdy nezklamou

Květiny jsou způsob, jak provonět byt přírodně. Ale svíčky jsou často trochu výraznější a provoní dům o něco rychleji. Při výběru svíček však pečlivě čichejte ke všem favoritům. Měli byste si vybrat takovou vůni, která je vám opravdu příjemná a která vám zanedlouho nebude vadit. K vůbec nejoblíbenějším patří svíčky s vanilkovým nebo čokoládovým aroma, ale ani na svíčky s ovocnou vůní se ještě nezanevřelo. 

Vonná svíčka
Vonná svíčka

Difuzéry pro dlouhotrvající účinek

Hledáte způsob, jak provonět byt trvale? Nemáte zájem o chvilkové příjemné aroma, ale o dlouhotrvající vůni, která by zpříjemňovala bydlení? Ideální jsou difuzéry! Jedná se o tyčinky zasazené do nádobky s voňavou tekutinou. Vůně putuje přes tyčinky do interiéru a dlouhodobě ponechává domácnost v mlze příjemné vůně. 

Pokud jsou však tyčinkové difuzéry pro vás slabé nebo vůni šíří po interiéru příliš pomalu na váš vkus, stojí za vyzkoušení klasické vonné tyčinky, které se zapálí a postupně provoňují interiér. Stačí je dát například na okenní parapet nebo na poličku a o krásné aroma bude zanedlouho postaráno. 

Difuzér
Difuzér

Vytvořte si domácí vůni do bytu

Patříte ke kreativním duším? Nebo se vám v obchodech nezalíbila žádná vůně natolik, abyste si ji koupili a provoněli s ní byt? Nabízí se další možnost, a sice vytvořit si vlastní vůni do bytu. Buď si lze vyrobit vlastní voňavé svíčky či nasušit si oblíbenou kombinaci bylinek, nebo je možnost vytvořit si aromatickou lázeň, kterou necháte odpařit na plotně. Takovou lázeň si lze vykouzlit kombinací aviváže, kapek do vodních lázní nebo bylinkami. 

Pot-pourri jako způsob, jak provonět byt bez chemie

Ptáte se, jak provonět byt bez chemie? Možností je pot-pourri. Jedná se o směs sušených bylin, ovoce a také různých květů, které jsou většinou nasušeny v nejrůznějších dekoračních nádobách. Dneska se dají koupit prakticky v každém obchodě s dekoracemi nebo bytovými doplňky a jejich vůně bude osvěžovat vzduch v interiéru poměrně dlouhou dobu. 

Pot-pourri
Pot-pourri

Káva jako efektivní osvěžovač

Pokud jste odpůrci klasických osvěžovačů vzduchu, které jsou plné chemie, vyplatí se vyzkoušet kávu. Každý člověk ví, jak káva dokáže provonět interiér. Jen hrstka lidí si však uvědomuje, že káva provoní byt i jinak, než jen když sídlí umletá a připravená v hrníčku. Kávová zrna totiž voní sama o sobě, proto si je nasypte třeba do misky a dejte ji na stůl do obývacího pokoje. Rázem bude celý byt vonět jako pražírna toho nejlahodnějšího kofeinového nápoje.

Káva a kávové zrna
Káva a kávové zrna

Znáte katalytickou lampu?

Jak trvale provonět byt? S pomocí katalytickélampy. Bohužel se nejedná o levnou alternativu osvěžovače vzduchu, je to naopak poměrně dražší záležitost, která je však velmi účinná a která se za poslední léta stala nedílnou součástí každého moderního interiéru. Nejedná se o klasickou aroma lampu – je to bezpečnější způsob, jak provonět byt. Vůni uvolňuje rozehřátý kámen, který vydrží horký celkem dlouho, i když lampu zapálíte jen na pár minut. Pokud se pro katalytickou lampu rozhodnete, nepodceňujte výběr konkrétního aromata. Volte jen ty, které doporučuje výrobce konkrétního modelu. Pro každou katalytickou lampu je totiž vhodná trochu jiná vůně.

Katalytická lampa
Katalytická lampa
5/5 - (2 votes)
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 47

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek