Jak správně nosit pánské hodinky

Jak správně nosit pánské hodinky

Někteří muži si potrpí na výrazné hodinky, jiným na vizáží hodinek nezáleží a někteří hodinky vůbec neřeší. Chtějí-li zjistit kolik je hodin, sáhnout do kapsy pro mobil. Pokud však pánové nosíte do zaměstnání nebo při určitých příležitostech oblek, řemínek hodinek by měl vaši ruku obepínat vždy. V každém případě by však pánské hodinky k obleku měly splňovat tři zásady, a to nejlépe kumulativně.

  • elegantní
  • jednoduché
  • minimalistické

V žádném případě k obleku, zejména pro formální události nepatří křiklavé kousky vykládané kameny nebo naopak takzvané chronografy. Hodinky k obleku mají být víceméně nenápadné s uhlazeným designem, a přece do jisté míry podmanivé. Takovými hodinkami mohou být například luxusní pánské hodinky Festina, Rolex, Tissot, Omega, Prim nebo třeba Tommy hilfiger.

5 tipů, jaké nosit hodinky pro formální příležitosti

  • Hodinky by měly být co nejblíže k zápěstí
  • Pásek by měl ladit s páskem kalhot
  • Zlaté nebo stříbrné hodinky jsou k obleku nenahraditelné
  • Kvalitní a značkové hodinky každý ocení
  • Řemínek by neměl být ani dlouhý, ani příliš krátký

Naproti tomu pro běžné nošení či sportovní aktivity jsou smartwatch nebo hodinky s chronografem, tedy sportovní hodinky, které jsou vybaveny mnohými funkcemi ideální záležitostí.

Hodinky a děti

Patří hodinky dětem? Samozřejmě! Je třeba však vybírat podle věku dítěte. Čím je dítě starší, tím více funkcí na hodinkách zvládne a tím více funkcí na hodinkách také žádá. Určitě se budou lišit hodinky pro holky od hodinek pro kluky. Přinejmenším barvou pouzdra a nejrůznějšími ozdůbkami. Pro dětskou kategorii je však prvořadé, aby se dětské hodinky dětem líbily a aby jim jejich nošení bylo příjemné. 

Dámské hodinky jako módní doplněk

Samostatnou kapitolu bezesporu tvoří dámské hodinky. Věřte nebo ne, ale většina žen mladších i starších považuje tento módní doplněk (ano, čtete správně – módní doplněk) za nepostradatelný. Některé dívky a ženy dokonce své hodinky neodkládají ani doma. Dámské hodinky s náramkem, hodinky na krk nebo kapesní jsou často považovány nejen za měřič času, ale také za šperk, doplněk který zdobí. Týká se to i četných dámských hodinek s páskem, které dokážou být nesmírně elegantní.

Vkusné mohou být i dámské sportovní hodinky, jen je třeba zvolit je pro správnou příležitost.

Ohodnoťte tento článek post
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 47

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek