Masážní hmat

Naučte se základní masážní hmaty

Masáž celého těla se skládá z poměrně malého počtu odlišných masážních hmatů či pohybů, které se opakují v nejrůznějších variantách podle specifických potřeb jednotlivých částí těla.

Rozdělení hmatů

Hmaty se dají jednoduše rozdělit na hmaty klouzavé, hmaty středně hluboké, hluboké hmaty a tepání. Z těchto základních pohybových dovedností si můžete utvořit svoji originální masáž. Jestliže začínáte dělat masáže, tak se příliš nezabývejte technikou provedení jednotlivých hmatů. Naopak musíte hluboce vnímat to, co pociťujete prostřednictvím svých rukou.

Také se musíte snažit o plynulost celé masáže. Hmaty si můžete nacvičit i na sobě. Posaďte se a postupně si masírujte své končetiny. Kromě toho, že je to příjemné, si také utvoříte představu o pocitech vyvolané masáží.

Masáž zad

Klouzavé hmaty

Klouzavé hmaty vytvoříte jemným klouzáním rukou po partnerovi. Používají se na všech částech těla v úvodu a při ukončení masáže. Nikdy nezasahují hluboko do svalstva. Tah je plynulý, pohyb je uklidňující. Slouží také k rovnoměrnému nanesení oleje na tělo.

Hmaty středně hluboké

Nyní začněte pracovat ve hlubších vrstvách. Středně hluboké hmaty se dělí na hnětení, přitahování a ždímání. Ruce se v těchto pohybech pravidelně opakují jako ozvěna. Hnětení je střídavé tisknutí a následné uvolnění svalů. Při přitahování se nadzdvihují postranní části trupu a končetin. Během ždímání se ruce přibližují k sobě z opačných stran.

Hmaty hluboké

Hluboké hmaty pronikají hlouběji do svalstva. Používají se palce, prsty a hrany dlaní. Proniká se hluboko do tkáně, kde se nacházejí další oblasti napětí. Hlouběji se musíte propracovávat postupně. Někdy je výhodné přiblížit se při masáží k hranici bolestivosti, ovšem překročení této hranice může mít i opačné účinky. Po masáži můžete zjistit, že tělo je méně zranitelné, než jste si mysleli.

5/5 - (1 vote)
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek