Se zařízením ložnice to příliš nepřehánějte. Spíše ji nechte v minimalistickém duchu

Motivy, které patří do ložnice: nenarušte zónu klidu

Ložnice je místností, která je určená na odpočinek a spánek. Nemělo by se zde nacházet mnoho rušivých elementů, aby nedošlo k narušení kvality zmiňovaných činností. Dokonce se říká, že bychom zde neměli mít ani příliš mnoho věcí, pokud se chceme dobře vyspat. Při zařizování interiéru proto hledejte jen to nejpodstatnější a při výběru motivů dejte přednost těm, které zónu klidu nijak nenarušují.

Jakou atmosféru chcete v ložnici vykouzlit?

Co hraje při zařizování ložnice roli? Především váš osobní pocit. Zodpovězte si otázku, v obklopení čeho se cítíte nejlépe a nejpříjemněji. Je to příroda? Jsou to květy? Váš pocit má tu nejvyšší prioritu, ať už bytoví architekti tvrdí, co chtějí. 

Pokud byste se však chtěli řídit především jejich názorem, vyvarujte se hlavně příliš výrazným vzorům a motivům, které do místnosti doslova „vyskakují”. Jděte cestou méně výrazných, leč vkusných vzorů, a docílíte tak příjemného oživení, aniž by vás něco rušilo nebo upoutávalo vaši pozornost.

Příroda má v ložnici své místo

Mezi motivy do ložnice, které nemají rušivý podkres a jsou naopak velmi vkusné a moderní, patří motivy přírody a krajiny. Z pohledu dnešního člověka navíc mluvíme i o velmi moderním vzoru, který si rozumí s neutrálními barevnými odstíny, jež mají v ložnici své čestné místo. Dokonale si sednou s béžovou, krémovou, bílou, také s odstíny hnědé a zelené.

vsaďte na obrazy s motivy přírody a krajiny

Jenže jak motivy přírody do ložnice dostat? Buďto můžete vsadit na obrazy s touto tematikou, nebo zvolit fototapetu, která navíc hezky zamaskuje prázdné zdi. Jen si dejte pozor na přílišnou výraznost, která by mohla ložnici spíše opticky zmenšit. 

Květiny jsou romantickým prvkem

Ať už hledáte ideální povlak na polštáře nebo jen tapety, kterými pokryjete zdi v ložnici, vsadit můžete také na motiv květin. Podobně jako příroda, i květiny mají velmi uklidňující efekt a stojí za klidným a ničím nerušeným spánkem. Tapety květy mohou na jedné straně působit velmi příjemně, ale i zde si dejte pozor na přílišnou výraznost. Opět platí, že vzory příliš velké nebo jinak výrazné mohou interiér opticky zmenšovat. Raději sázejte na menší, drobné kvítky, které budou působit spíše romantickým dojmem než kýčovitostí.

Tapety květy působí velmi příjemně

Vyvarujte se výrazným barvám

Obecně je mnoho motivů, které se hodí do ložnic, aniž by narušily onu klidovou zónu, jíž se zde snažíte vypěstovat. Ať už je vašemu srdci blízký jakýkoli vzor, existuje jakási barevná škála, kterou je dobré respektovat. Zatímco některé barvy dokážou člověka uklidnit a v prostoru ho obklopit celkovou harmonií, jiné odstíny působí velmi, velmi agresivně. 

Typickým příkladem je červená, která nemá v interiéru své místo. Působí agresivně, jak ostatně bylo zmíněno. Stejně tak výrazně žluté byste se v ložnici měli vyhnout, protože i ona upoutává pozornost natolik, že dokáže až narušit náš spánek. 

Neutrální barvy vydrží i několik let

Pokud patříte ke konzervativním jedincům, kteří vyžadují, aby jim ložnice v moderním stavu zůstala i několik let, zmíněným výrazným barvám se vyhněte. Nejen, že mnohé působí agresivně, ale také se velmi brzy omrzí, což je přesně ten efekt, kterého v žádné místnosti domu nechcete docílit. 

Volbou spíše neutrálních barev v kombinaci se docílí nadčasového zařízení

Volbou spíše neutrálních barev v kombinaci s motivy zmíněnými výše se docílí nadčasového zařízení, jež s vámi v jedné ložnici bude klidně i deset let. Pakliže se podpoří nestárnoucím nábytkem, jako jsou komody, police, knihovny nebo postele, spát se vám zde bude jak v bavlnce.

Jak ale bylo zmíněno – se zařízením ložnice to příliš nepřehánějte. Spíše ji nechte v minimalistickém duchu. Čím méně okrádačů vaší pozornosti, tím lépe.

Ohodnoťte tento článek post
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 47

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek