Tabletka Omega 3

Hubnete? Nevzdávejte se omega 3 kyselin

Začněme tím, co jsou omega-3 mastné kyseliny? Polynenasycené mastné kyseliny, které patří do skupiny omega-3, jsou základem vnitřních tkání a orgánů. Tyto mastné kyseliny ovlivňují naše zdraví, včetně kardiovaskulárního a imunitního systému. Omega 3 hrají klíčovou roli ve správném fungování nervového a kardiovaskulárního systému.

Mastné kyseliny mají pro lidský organismus řadu dobrých vlastností. Pro zajištění jejich správného množství je třeba věnovat zvláštní pozornost stravě, která by měla být obohacena o produkty s vysokým obsahem těchto látek. Důležitý je poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny mají inhibiční účinek na zánět v těle a konkurují omega-6 mastným kyselinám.

Omega-3 mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny se dělí na:

  • eikosapentaenová (EPA),
  • dokosahexaenová (DHA),
  • alfa-linolenová (ALA).

Mastné kyseliny ALA jsou dobře dostupné v potravinách a lze je snadno zařadit do každodenního jídelníčku. Nacházejí se především v rostlinných olejích, ořeších a semenech. V porovnání s ALA se bohužel EPA a DHA, které se nacházejí v tučných rybách, v naší stravě vyskytují hůře.

Klíčovou a nejdůležitější roli při hubnutí bude vždy hrát strava. Při konzumaci dostatečného množství kalorií na druhou stranu nepočítejme s přesvědčivými účinky omega-3. Když překročíme kalorickou bilanci nad rámec našich požadavků, neprojeví se takový účinek mastných kyselin, i když je budeme jíst ve velmi velkém množství. Nezapomínejme, že základem pro dosažení zdravé a štíhlé postavy je zdravá a vyvážená strava a správný poměr kalorií.

Některé vědecké studie prokázaly, že doplňky stravy s přiměřenou dávkou omega-3 pomáhají snižovat nadváhu a podporují proces odbourávání tuků u obézních osob. Mechanismus přímého účinku na lipolýzu není zcela objasněn. Předpokládáme však, že jsou zodpovědné za snížení hladiny kortizolu, zvýšení termogeneze a inhibici exprese genů zodpovědných za lipogenezi. Pro ty, kteří se snaží snížit nadváhu, jsou EPA a DHA důležité mastné kyseliny.

V přípravku Omega-3 od ALLNUTRITION najdete správnou koncentraci mastných kyselin pro podporu vašeho zdraví. V nabídce obchodu najdete mastné kyseliny s různým obsahem omega-3. Za zmínku stojí, že jedna kapsle by měla obsahovat 1000 mg omega-3, což pokryje naši denní potřebu. Kromě toho zde najdete také omega-3 s přidaným vitaminem D3 a K2, které podporují kosti a zlepšují náladu a vitalitu.

Omega-3 mastné kyseliny jsou tuky, které podporují naše zdraví. Mají řadu zdraví prospěšných vlastností a navíc podporují spalování tukové tkáně. Proto je vhodné zajistit správné množství omega-3 mastných kyselin v denní stravě zařazením tučných ryb a zdravých rostlinných tuků a také doplňkovou výživou.

Ohodnoťte tento článek post
Blog všech myšlenek a nápadů, které vám otevřou oči a inspirují. Nejen pro kutily v domácnosti, ale také lifestyle, finance či zdraví. Jednoduše milujeme Lifehacky.
Příspěvek vytvořen 48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek